Uzdrowienie - Wiara jak ziarno gorczycy

Idź do spisu treści

Menu główne

Uzdrowienie

Wiara > Uzdrowienie

Ewangelia według św. Marka 5:21-43


ZMARŁA DZIEWCZYNKA I  CHORA KOBIETA


Gdy Jezus przeprawił się na drugą stronę jeziora, na brzegu czekał na Niego wielki tłum. Był tam także Jair, przełożony miejscowej synagogi, który padł przed Jezusem na twarz i błagał o uzdrowienie swojej córeczki.

—Jest umierająca—mówił zrozpaczony. —Proszę, połóż na nią ręce i przywróć ją do życia!

Jezus poszedł więc z Jairem, a za nim—wielki tłum ludzi. Wśród nich znajdowała się kobieta, która od dwunastu lat cierpiała na krwotok. Lekarze zadali jej wiele cierpień, ale choć wydała na nich wszystkie pieniądze, nie było poprawy—przeciwnie, jej stan się pogorszył. Gdy więc usłyszała o nadzwyczajnych cudach Jezusa, przecisnęła się przez tłum i dotknęła z tyłu Jego ubrania. Myślała bowiem: „Jeśli tylko dotknę Jego płaszcza, zostanę uzdrowiona”. Gdy Go dotknęła, krwotok natychmiast ustał i poczuła, że jest już zdrowa. Jezus od razu zorientował się, że wyszła z Niego uzdrawiająca moc. Odwrócił się więc do tłumu i zapytał:

—Kto dotknął mojego płaszcza?

Na to Jego uczniowie odpowiedzieli:

—Mnóstwo ludzi tłoczy się wokół Ciebie, a Ty pytasz, kto Cię dotknął?

Lecz On nadal rozglądał się za tym, kto to zrobił. Wówczas kobieta, będąc ciągle pod wrażeniem tego, co zaszło, drżąc ze strachu, upadła Mu do nóg i przyznała się do wszystkiego.

—Córko! Uwierzyłaś, więc zostałaś uzdrowiona. Idź w pokoju i ciesz się zdrowiem!—odrzekł jej Jezus.

A gdy jeszcze z nią rozmawiał, przybyli posłańcy z domu Jaira z wiadomością, że jego córka umarła i nie ma już po co fatygować Jezusa. Lecz Jezus, nie zważając na to, co mówią, rzekł do Jaira:

—Uwierz Mi i niczego się nie bój!

Powstrzymał idący tłum i udał się do jego domu, biorąc ze sobą tylko Piotra, Jakuba i Jana. Panowało tam zamieszanie, słychać było płacz i zawodzenie. Jezus wszedł do środka i rzekł:

—Po co ten lament i popłoch? Dziecko przecież nie umarło, tylko śpi!

Słysząc to, wyśmiewali Go. Lecz On rozkazał, by wszyscy wyszli, a sam z trzema uczniami oraz ojcem i matką dziewczynki wszedł do pokoju, gdzie leżała. Wziął ją za rękę i powiedział:

—Talitha kum! (co znaczy: „Dziewczynko, mówię ci: Wstań!”).

Ona natychmiast wstała z łóżka i zaczęła biegać, miała bowiem dwanaście lat. Rodzice oniemieli. Jezus zaś surowo im przykazał, aby nikomu nie mówili o tym wydarzeniu, i polecił, by dano jej coś do jedzenia.2. Zmarła dziewczynka i chora kobieta czytaj
1. Jezus uzdrawia dziś, ale potrzebuje do tego ciebie oglądaj

JEZUS UZDRAWIA DZIŚ, ALE POTRZEBUJE DO TEGO CIEBIE

Jezus uzdrawia dziś, ale potrzebuje to tego ciebie. Czy jesteś gotów uzdrawiać w Imieniu Jezusa Chrystusa? Do tego potrzebna jest wiara. Czy prosisz o nią Boga? Apostołowie wołali "Panie przymnóż nam wiary" (Łk 17, 5-10). Jednak sama wiara to jeszcze nie wszystko. Ponieważ wiara bez uczynków jest martwa. Jakie są owoce / uczynki wynikające z twojej wiary? Jeśli ich nie ma to zastanów się, co można zrobić, aby one były. Nie musisz "przenosić gór". Wystarczy dobre słowo wsparcia dla drugiej osoby, może zaproponować komuś podwózkę na Mszę Świętą, albo zwyczajny życzliwy uśmiech na twarzy może zniwelować kogoś smutek lub troskę. Codziennie Bóg daje wiele możliwości. Pomyśl o tym!

OGLĄDAJ TUTAJ

16.06.2018
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego